Civilization 6 İçin Vietnam ve Kublai Khan Paketi Yayınlandı

tarafından
78
Civilization 6 İçin Vietnam ve Kublai Khan Paketi Yayınlandı

Sid Meier’s Civilization 6 için yeni ek paketler sunulmaya devam ediliyor. Daha evvelden sıra tabanlı strateji oyunu için dört farklı ek paket yayınlayan üretimci firma, bugün ise Vietnam ve Kublai Khan paketini yayınladı.

Yayınlanan bu ek paket ise yeni bir önder, yeni bir medeniyet, yeni bölge ve binaları da beraberinde getiriyor. Pekala, bu genişleme paketi ile bir arada oyunculara ne üzere yenilikler sunuluyor? Gelin bu yeniliklere yakından göz atalım.

Vietnam Medeniyeti Oyuna Eklendi

Vietnam medeniyetinin eşsiz yeteneği “Nine Dragon River Delta”dır. Tüm arazi özel bölgeleri sırf Rainforest, Marsh yahut Woods karoları üzerine inşa edilebilir. Her karo cinsindeki binalar ek Bilim, Üretim yahut Kültür alıyor.


Civilization VI Vietnam ve Kublai Khan ek paketi

Vietnam medeniyetiyle birlikte birebir vakitte oyuna Ba Triệu önderi de eklendi.

Ba Triệu’nun eşsiz yeteneği “Drive Out the Aggressors”, Rainforest, Marsh yahut Woods karolarında savaşan üniteler için ek savaş gücü sağlar; bu bonus, Vietnam’ın sahip olduğu karolar için daha da artırıldı. Rainforest, Marsh yahut Woods’da başlanırsa Vietnam’ın sahip olduğu karolar için daha da artırılan ek hareket sağlıyor.

Çin ve Moğolistan İçin Alternatif Önder: Kublai Khan

Kublai Khan’ın eşsiz yeteneği “Gerege”, rastgele bir hükümette fazladan bir Ekonomik siyaset alanı sağlar. Ayrıyeten, öteki bir uygarlığın kentinde birinci sefer bir Ticaret Merkezi kurarken rastgele bir Eureka ve İlham verir.

Çin’in bir önderi olarak Kublai Khan’ın bilim dayanakları daha da güçlüdür ve ekstra siyaset alanı ekonomik stratejileri güçlendirir. Moğolistan’ın başkanı olan Kublai Khan, askeri güç için ticaret yollarından yararlanıyor.

Monopolies ve Corporations Oyun Modu 

Vietnam ve Kublai Khan paketiyle birlikte ayrıyeten oyunculara Monopolies ve Corporation isimli yeni bir oyun modu da sunuldu. Bu oyun moduyla birlikte stratejik ekonomik oyunu orijinal bir boyuta taşıyan üretimci firma, ayrıyeten her çağda harita kaynaklarını talep etme, edinme ve kullanma temelinde cazip mükafatları de oyunculara sunacağını belirtti.