Facebook’tan Instagram filtreleri için Spark AR kursu

tarafından
71
Facebook’tan Instagram filtreleri için Spark AR kursu

Facebook, bir müddettir içerik üreticilerine sunduğu Spark AR için kurs açtı. Buna nazaran Instagram filtreleri geliştirmek için 7 saat müddetli kursu alabiliyorsunuz. Yeniden Facebook AR uygulaması Spark’ı da fiyat ödemeden bilgisayarınıza yüklemeniz mümkün.

Facebook’tan “Instagram filtreleri nasıl yapılır?” sorusuna kurs karşılığı

Instagram filtreleri oluşturmak isteyen içerik üreticileri için Facebook Spark AR programı bir müddettir kullanılıyordu. Öncelikle içerik üreticileri için açılan Spark platformu, reklamlarda ve içeriklerde kullanılmak üzere, içerik üreticilere artırılmış gerçeklik temelli filtrelere oluşturma imkanı veriyordu.

Daha sonradan tüm kullanıcılara açılan ve indirme imkanı tanınan program, birden fazla kullanıcı için hatta içerik üreticileri için de karmaşık gelebiliyor. Her ne kadar YouTube üzerinde Spark  hakkında görüntüler bulunsa da, Facebook Spark için 7 saat vadeli fiyatsız bir kurs açmış durumda.

Bu temas üzerinden kurs sayfasına gidebilir ve Facebook profilinizle kayıt olabilirsiniz. Lakin kursun ingilizce olduğunu da eklemek gerekiyor. Kurs üç basamaktan oluşuyor. Birinci kurs 1 saat 9 dakika uzunluğunda ve Spark AR ile ilgili temel bilgiler anlatılıyor.

Spark AR ile Instagram filtreleri nasıl yapılır? ” sorusunun cevabı ise 3,9 saat uzunluğunda olan ikinci kursta verilmiş. Bu kısımda, Spark AR programının özellikleri ve nasıl kullanılacağı ayrıntılı bir halde anlatılıyor. AR efektleri hakkında son bilgiler ise 50 dakika uzunluğunda üçüncü kısımda anlatılıyor.

Facebook artırılmış gerçeklik programı Spark‘ı daha evvel denediniz mi?  Yorumlarınızı bekliyoruz.

FIRSAT ESERLERİ