Tesla Roadster üretimi ertelendi: Yeni tarih açıklandı

tarafından
88
Tesla Roadster üretimi ertelendi: Yeni tarih açıklandı

Elektrikli araba devi Tesla geçtiğimiz günlerde birtakım araçlarını yenileyerek sonları daha üst noktalara taşırken, piyasaya çıkması merakla beklenen iki araç bulunuyor. Bunlardan birisi tasarımı ile istikrarları alt üst eden Cyberturk oburu ise art koltukları olmayan sunduğu suratlar ile heyecanı artıran Roadster modeli.

Tesla Roadster daha düzgün bir motor ve batarya ile geliyor

2017 yılında duyurusu gerçekleştirilen ve 200 bin dolar fiyat etiketine sahip olan Roadster’in, 2020 yılında seri üretime girmesi bekleniyordu. 2020’yi geride bırakmamızın üzerinden birkaç hafta geçerken, Elon Musk’tan açıklama geldi.

Bir kullanıcının Roadster’a ne oldu? sorusunu yanıtlayan Musk, üç motorlu sürüş sistemi ve daha gelişmiş batarya çalışması nedeniyle aracın çıkışının geciktiğini belirtti. Buna ek olarak yaz sonuna kadar seri üretim prototipi modelin hazır olması beklenirken, üretimin önümüzdeki yıl başlayacağını açıkladı.

2022’den evvel Tesla Roadster yollara inmeyecek. Tabi bu gecikme Roadster’in harikulade özelliklere sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor: 0’dan 100 km sürate 1.9 saniye üzere kısa bir müddette ulaşabilen Roadster’in azamî suratı 400 km/s düzeyine ulaşacak. Etkileyici bir öbür ayrıntı ise aracın tek şarj ile 1000 km civarında bir menzil sunabilecek olması.

FIRSAT ESERLERİ